Originalas prieš kopiją. Trumpas palyginimas

Norėdami savo klientams pasiūlyti aukščiausio lygio prekes ir paslaugas, nuolat tyrinėjame Lietuvos bei užsienio šalių rinkas. Nėra paslaptis, jog tiek mūsų, tiek kitose, šalyse klesti klastočių (fake watch, replica, klastotė) prekeiviai. Nutarėme dar kartą patikrinti šių dienų situaciją. Tačiau palikime lietuviškus skelbimų puslapius ir peršokime tūkstančius kilometrų į rytus. Kinija, Indija, Korėja turi aibę visiems žinomų puslapių, kuriuose galima rasti VISKO: nuo mažų varžtelių iki ko gero stambiausių daiktų, gabenamų konteineriais.

Mūsų eksperimentas prasideda nuo žvalgybos – apžiūrėjome daugelį visiems žinomų parduotuvių:

  • www.aliexpress.com
  • www.ioffer.com
  • www.wish.com ir keletą kitų.

Savo bandymui išsirinkome laikrodį, kurį norime palyginti su esančiu mūsų parduotuvėje – tai „Michael Kors MK5943“. Turbūt net neverta lyginti kainos, kadangi originalus, su mūsų suteikta garantija laikrodis kainuoja €369 (tiesa, akcijos metu jo kaina €229), analogiškas laikrodis www.ioffer.com puslapyje kainuoja apie €8. Siuntimas įskaičiuotas į kainą.

Pirma plano dalis įgyvendinta, laikrodis užsakytas, todėl belieka laukti. Pardavėjas teigia, jog prekė mus pasieks per maždaug 20 dienų. Pirmas melas – po 20 ir 30 dienų prekė negauta, o ir siuntinio sekimas neveikia nei vienoje iš dviejų pateiktų nuorodų. Apgavo? Pardavėjas dievagojasi, jog ne ir prašo dar šiek tiek palaukti. Po dar kurio laiko prekę vis dėlto gauname. Praėjo nei daug nei mažai – bene 45 dienos.

Priešingai nei perkant daugumoje lietuviškų elektroninių parduotuvių, prekės atsiimti tenka vykti į Lietuvos Pašto skyrių. Įprastai pristatymas Lietuvoje vyksta „iki durų“, t.y. kurjeris (mūsų prekes pristato DPD Lietuva kurjeriai) susisiekia su gavėju ir suderinus patogų pristatymo laiką, prekes atveža tiesiai į namus ar darbovietę.

Kadangi prekė jau pas mus – pradedame pakuoti. Nuo pat pradžių pasirodo keista, jog siuntinys yra ganėtinai nedidelis, tačiau ar verta tikėtis dėžutės, perkant pigias prekes iš Kinijos ar kitų šalių? Tęsiant išpakavimą pasirodo keista, jog laikrodis nėra gerai apsaugotas nuo smūgių ar kitokių sutrenkimų. Kaip matote nuotraukose, jis tiesiog apklijuotas lipnia juosta bei įmautas į apsauginį „maišelį“. Norime pabrėžti, jog perkant originalius laikrodžius, jie jus nudžiugins dar net nepamačius prekės, kadangi gamintojai skiria nemažai dėmesio ir įpakavimui. Mūsų turimas „MK5943“ yra įpakuotas tamsiai rudos spalvos dėžutėje, kurioje laikrodis apsaugotas nuo daugelio šalutinių poveikių, tokių kaip nukritimas, kratymas ar netgi vandens patekimas.

Sekantis, labai svarbus, aspektas – laikrodžio dokumentai. Dažnai, tai yra laikrodžio originalumo garantas bei naudojimo instrukcija, kaip teisingai laikrodį nustatyti, informacija apie atsparumą vandeniui bei pardavėjo kontaktai. Pigi kopija jokių dokumentų neturi. Tačiau, patikėkite, klastočių prekeiviai tikrai bando padirbti šiuos dokumentus ir kartais tai jiems neblogai sekasi.

Štai ir ilgai laukta akimirka – laikrodis išpakuotas, bandysime palyginti. Irrrrr…. Didelis nusivylimas, kadangi užsakytas laikrodis net nelabai panašus į mūsiškį. Kitoje jo pusėje parašytas jo modelis. Tiesa, tokio modelio net nėra ir jo gamintojas jį sugalvojo pats. Sekantis dalykas – papildomos rodyklės neveikia, jos stovi vietoje ir beje, net netiksliose vietose, t.y. rodo „nieką“. Tiesa, mėnesio dienos rodmenis nustatyti pavyksta. Tačiau, kaip ir minėjome prieš tai, vietoje laikmačio START ir RESET mygtukų įtaisytos tiesiog paprastos spyruoklės.

Mūsų turimas „Michael Kors MK5943“ laikrodis yra puoštas cirkoniais. Deja, klastotė jais pasigirti negali – tai tiesiog pigūs plastmasiukai, kurie net tvirtai nesilaiko ir bet kurią akimirką gali tiesiog iškristi.

Vienas svarbiausių aspektų – mechanizmas. Iškart pasakysime, jog jų net netikrinome, kadangi neverta gaišti laiką dėl beprasmio dalyko. Daugelio originalių laikrodžių atskiros detalės kainuoja daugiau nei pigus analogas. Tikrai neverta tikėtis, jog kopija tarnaus ilgai. Silpnos baterijos, nepatikimi mechanizmai, greitai lūžtančios apyrankės tikrai sukels daugiau rūpesčių nei laimės. Pirkdami originalų laikrodį jūs būsite tikri, kad gedimo atveju gausite pilną garantinį aptarnavimą, siuntimą iki jūsų namų bei greičiausiai nesulauksite pašaipių žvilgsnių, kadangi klastotę daugeliu atvejų pastebėti tikrai nėra sudėtinga.

Apibendrinant, savo bandymu, nenorime daryti įtakos žmonėms, versdami pirkti originalius laikrodžius, tiesiog siūlome susimąstyti ar tikrai verta įsigyti klastotę, kuri gali jūsų net nepasiekti bei vėliau rūpintis jos remontu. Net ir Lietuvoje yra daug internetinių parduotuvių, kuriose galite įsigyti paprastesnius, tačiau originalius laikrodžius su garantija, patikimu pristatymu. Taip pat, dar vienas jums naudingas pastebėjimas, jog pirkdami internetu lietuviškose parduotuvėse, turite galimybę pasinaudoti 14 dienų grąžinimo garantija, kurią garantuoja Lietuvos Respublikos įstatymai.

Na, o jeigu sugalvosite įsigyti originalų, patikimą laikrodį, kad ir mūsų aptartą, kreipkitės į mus – pasistengsime padėti išsirinkti jums tinkamiausią laikrodį.

 

www.laikoziedas.lt