Laikrodžių stikliukai

Renkantis laikrodį dėmesį būtina atkreipti ne tik į jo dizainą, spalvas, mechanizmą ar apyrankę, tačiau ir į jo stikliuką, tiksliau medžiagą iš kurios jis yra pagamintas. Šiame straipsnyje pasistengsime jus supažindinti su populiariausiais bei dažniausiai randamais laikrodžių stikliukais bei jų savybėmis.

Dažniausiai sutinkamas yra „mineralinis“ stiklas. Kitaip tariant, tai yra grūdintas stiklas, dengtas specialiomis dangomis, tam, jog taptų kuo labiau atsparesnis braižymui ar įrėžimams. Mineralinį stiklą rasite daugumoje dizainerių bei kitų gamintojų laikrodžių, kadangi sąlyginai jis nėra itin brangus. Tačiau jis gali neatlaikyti stipresnio įrėžimo ir taip tapti nebe patrauklus nešioti. Tiesa, kai kurie gamintojai, pavyzdžiui „Seiko“ naudoja technologiją, pavadintą „Hardlex“. Tai tas pats mineralinis stiklas, tiesiog yra kaitinamas didesnėje temperatūroje. Taip apdorotas stiklas yra labiau atsparus įbėžimams nei kiti mineralinį stikliuką turintys laikrodžiai.

Safyrinis stiklas – rečiau sutinkamas, tačiau turi geresnes savybes, kurių dėka jį subraižyti ar įrėžti yra žymiai sunkiau.  Pabandysime plačiau paaiškinti, kodėl safyrinis stikliukas yra atsparesnis: visų pirma jis yra gaminamas iš korundo (Corundum). Korundas yra 9 vietoje Moso kietumo skalėje. Ši skalė naudojama mineralų kietumui nustatyti. Ši vieta pagal kietumą yra gerokai aukštesnė nei kitų medžiagų, tokių kaip gipsas, kalcitas ar kvarcas. Apdorojus bespalvį korundą, išgaunamas safyras, iš kurio ir yra gaminami laikrodžių stikliukai. Ši medžiaga yra itin atspari braižymui, tačiau jos kaina taip pat yra didesnė. Būtent dėl to, laikrodžių su safyriniu stikliuku kaina yra didesnė nei kitų, turinčių kitos medžiagos stikliuką.  „Swiss Military Hanowa“ yra vienas iš gamintojų, siūlančių daugelių savo produktų su safyriniu stikliuku.

Plastmasinis stikliukas – dažniau sutinkamas sportinio modelio laikrodžiuose. Nėra itin atsparus įbrėžimams. Plastmasinį stikliuką galima rasti tokių gamintojų kaip „Lorus“, „Casio“ ar „Q&Q“ laikrodžiuose.

Apibendrinant – kiekvienas stikliukas turi tik sau būdingų savybių, todėl renkantis laikrodį, įvertinkite jo paskirtį – jei jis bus naudojamas kaip aksesuaras, tikrai nebūtina ieškoti plastmasinio ar kitos medžiagos stikliuko, nes jums puikiai tarnaus mineralinis. Tačiau, jei laikrodis yra neatsiejama jūsų gyvenimo dalis ir jį nusiimate retai, vertėtų paieškoti laikrodžio su safyriniu stikliuku. Tokį laikrodį galėsite dėvėti gamtoje, pramogaudami vandenyje, žvejodami ar medžiodami, tačiau taip pat jis puikiai derės ir kasdienėje aplinkoje.