Neoriginalūs laikrodžiai – replica

Pradžioje, apsiribokime lietuviškais interneto puslapiais. Vienas iš pavyzdžių – bene didžiausias ir populiariausias skelbimų puslapis Lietuvoje. Sugalvoję, jog norime įsigyti, pavyzdžiui, „Emporio Armani AR5905“ laikrodį, pradedame paiešką. www.laikoziedas.lt parduotuvėje šis laikrodis kainuoja €419, tačiau jis yra 100% orginalus, ką  galėtų patvirtinti ir šį laikrodį iš mūsų įsigyję klientai, tačiau tęsiame paiešką.

Vidutiniškai šis laikrodis, mūsų tikrintame portale, kainuoja ~€50. Kodėl? Atsakymas tik vienas – tai klastotės. Jos masiškai yra siunčiamos iš Kinijos bei kitų šalių. Vienų klastočių pardavėjų siuntos yra konfiskuojamos muitinėje, kadangi tai yra nelegalu, tačiau dalis prasprųsta į Lietuvos rinką. Atidžiau panagrinėję ne tik skelbimų puslapius, tačiau ir internetines parduotuves galite pastebėti, jog kopijų yra pilna – pradedant „Emporio Armani“ baigiant „Rolex“ ar „Breitling“ laikrodžiais už mažiau nei €100.

Kodėl taip blogai ir kas su jais netaip? Visų pirma įpakavimas. Beabejo, dėžutę padirbti nėra itin sunku, tačiau dažnai jos būna deformuotos bei pagamintos ne iš tos medžiagos, iš kurios yra gaminami orginalūs įpakavimai. Tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau tai yra vienas iš kriterijų kaip atskirti klastotę. Sekantis dalykas – COA (Certificate of  authenticity). Tai yra autentiškumo sertifikatas, kurį gamintojas prideda prie kiekvieno savo gaminio. Tai yra vienas svarbiausių kriterijų, bandant atskirti orginalą nuo klastotės.

Žinoma svarbiausia – pats laikrodis. Daugelis klastočių turi neveikiančias, tiesiog priklijuotas papildomas rodykles, greitai susidėvinčią, iš prastos medžiagos pagamintą apyrankę. Dėmesį verta atkreipti ir į stikliuką – kokybiškas stiklas kainuoja, todėl taupant į klastotes yra dedamos pigios, nekokybiškos medžiagos. Pati svarbiausia, nors ir nematoma, laikrodžio dalis – mechanizmas. Patikėkite, kokybiški mechanizmai kainuoja tikrai nemažai, todėl klastočių gamintojai į laikrodžius deda visiškai netinkamus, nepatvarius, pigius mechanizmus. Laikrodis su tokiu mechanizmu yra kaip loterija, negalima žinoti kurią sekundę laikrodis sustos amžiams.

Jei norite kokybiško laikrodžio, venkite klastočių. Geresnis sprendimas – įsigyti truputį žemesnės klasės, pigesnį, tačiau orginalų laikrodį, kuris jūsų nepaves. Daugelis, puikiai atskiria, kur yra klastotė, o kur orginalus laikrodis, todėl neorginalių laikrodžių dėvėjimas gali sukelti tik juoką.