Laikrodžių atsparumas vandeniui

Visų pirma reiktų pradėti nuo to, jog kiekvienas žmogus laikrodį naudoja individualiai. Vieniems tai papuošalas, kitiems aksesuaras, be kurio jie neišeina iš namų. Tačiau norint, jog laikrodis tarnautų ilgai, būtina žinoti ką su juo galima daryti ir ko ne – tam ir yra skirti „Atsparumo vandeniui“ žymėjimai.

Būtina pabrėžti, jog žymėjimas 50M jokiu būdu nereiškia, jog su juo galima nerti į 50 metrų gylį, tai reiškia statinį slėgį, kuris veiktų laikrodį būnant tokiame gylyje. Praktikoje dažniausiai naudojami tokie žymėjimai:

30m/3ATM – tokį žymėjimą turintis laikrodis apsaugotas nuo atsitiktinio vandens patekimo ant jo, pavyzdžiui lietaus arba rankų plovimo. Tačiau jis nėra tinkamas maudymuisi, plaukiojimui, žvejybai ar nardymui.

50m/5ATM – su tokį žymėjimą turinčiu laikrodžiu jau galima (tačiau nėra patartina) maudytis. Nardymui toks laikrodis nėra pritaikytas, tačiau jis atlaikys sąlytį su vandeniu, kaip pavyzdžiui žvejojant ar plaukiojant valtimi.

100m/10ATM – jei jums patinka nardyti su akvalangu, teks ieškoti laikrodžio su didesniu atsparumu vandeniui. Jeigu turite tokį laikrodį – atkreipkite dėmesį į jo karūnėlę, jeigu ji užsukama, laikrodis atlaikys negilius panerimus mažame gylyje. Toks laikrodis yra tinkamas neprofesionaliam vandens sportui ar tiesiog maudynėms.

200m/20ATM – laikrodis su tokiu žymėjimu tiks aktyvų vandens sportą mėgstančiam žmogui, panėrus į nedidelį gylį, nereikės baimintis laikrodžio sugadinimo. Tačiau norint nardyti didesniame gylyje (su akvalangu) jau teks ieškoti laikrodžio su „Divers“ specifikacijomis.